آسایاد

نقطه شروع یادگیری

پرداخت و دانلود فوری
خانه / برنامه نویسی / سی شارپ / آموزش پروژه محوره سی شارپ - سیستم فروشگاه / آموزش پروژه محوره سی شارپ سیستم فروشگاه ۱۲. مدیریت خطا ها (Try Catch)

آموزش پروژه محوره سی شارپ سیستم فروشگاه ۱۲. مدیریت خطا ها (Try Catch)

مدیریت خطا ها (Try Catch)

۱۲. مدیریت خطا ها (Try Catch)

مدت ویدئوی آموزشی ۵ دقیقه

 

۲ هزار تومان

 

دانلود فوری ویدئو

(با دانلود یکجا دوره، ۳۳ درصد بیشتر صرفه جویی کنید)

 

 

درباره این ویدئوی آموزشی:

تا اینجا تونستیم که اطلاعات کاربران رو در جدول درون پایگاه داده درج کنیم اما همیشه ممکنه که در طول اجرای برنامه خطاهایی رخ بده. در حالت عادی به محض اینکه خطا رخ میده اجرای برنامه متوقف میشه و به قسمت کدها میاد. در یک پروژه واقعی همیشه باید خطاهای که ممکنه رخ بده رو پیش بینی و مدیریت کنیم.

منشا خطاها میتونه اشتباه در برنامه نویسی و یا استثناها باشه. اجازه بدید چندتا مثال بزنم. مثلا تو برنامه نویسی بیاد عددی رو بر صفر تقسیم کنید یا نوع فیلدی رو تو پایگاه داده عددی تعریف کردید اما کاربر میاد و متن مینویسه و یا فیلدی رو به عنوان فیلد کلید معرفی کردید و کاربر میاد یک مقدار تکراری مینویسه که قبلا درج شده و … در همه این حالات خطا رخ میده و شما باید بتونید اون رو مدیریت کنید.

در همین پروژه، ما فیلد username از جدول user رو فیلد کلید تعریف کردیم، پس مقدارهاش باید یکتا باشند. ولی اگه کاربری با اسم سعید قبلا درج شده باشه و کسی دیگه هم بخواد کاربری رو به اسم سعید درج کنه اونگاه خطا رخ میده. پس باید حواسمون به این مسائل هم باشه. با استفاده از Try catch میتونید همه خطا ها رو مدیریت کینم. برای اینکار در بلاک try دستورات اصلیمون (در اینجا دستور درج) رو مینوسیم و در بلاک catch دستوراتی که میخواهیم در هنگام رخ دادن خطا اجرا بشه (مثلا نشون دادن پیام خطا به کاربر) رو مینویسم.

در ویدئوی آموزشی این جلسه همه این موارد که گفته شد رو قدم به قدم و به زبان ساده یاد میگیرم. در طی آموزش این جلسه یاد میگیریم که چطور با استفاده از زبان برنامه نویسی #C (سی شارپ) خطاهای که در طول اجرای برنامه میتونه رخ بده رو با دستورات Try catch مدیریت کینم. شما رو به مشاهده این ویدیو دعوت میکنم.

 

خب بعد از درج اطلاعات کاربران در جدول و مدیریت خطاها بیان باهم اطلاعات کاربران که جدول وجود داره رو در دیتاگریدویو نمایش بدیم.

Real Time Web Analytics