آسایاد

نقطه شروع یادگیری

پرداخت و دانلود فوری
خانه / برنامه نویسی / سی شارپ / آموزش پروژه محوره سی شارپ - سیستم فروشگاه / آموزش پروژه محوره سی شارپ سیستم فروشگاه ۱۱. نحوه درج داده ها در جدول کاربر (Insert)

آموزش پروژه محوره سی شارپ سیستم فروشگاه ۱۱. نحوه درج داده ها در جدول کاربر (Insert)

درج داده ها در جدول پایگاه داده SQL

۱۱. نحوه درج داده ها در جدول کاربر (Insert)

مدت ویدئوی آموزشی ۱۵ دقیقه

 

۵ هزار تومان

 

دانلود فوری ویدئو

(با دانلود یکجا دوره، ۳۳ درصد بیشتر صرفه جویی کنید)

 

 

درباره این ویدئوی آموزشی:

بعد از اینکه در جلسه قبل کانکشن رو ایجاد و باز کردیم دیگه میتونیم با پایگاه داده مون کار کنیم. در این جلسه میخواهیم که اطلاعاتی که کاربر در فرم وارد میکنه رو در جدول user درج کنیم. برای نوشتن عمل درج نیاز هست که یک مقدار در مورد زبان SQL هم دانش داشته باشیم. در حالت کلی برای عمل ویرایشی در پایگاه، مثل درج (Insert)، ویرایش (Update) و حذف (Delete) باید یک شی از نوع SqlCommand ایجاد کنیم و بعد دستورات SQL، در اینجا دستور درج رو درون این شی مینویسیم. نحوه تعریف دستور درج به شکل زیر هست که بعد باتوجه به جدول و فلیدها اون رو ویرایش میکنیم:

INSERT INTO  فیلد ۲ , فیلد ۱) اسم جدول,…. ) VALUES (مقدار۲ , مقدار ۱ , …)

در قسمت values هم باید مقادیری که میخواهیم در فیلدهای جدول ذخیره شوند را مشخص کنیم که در اینجا ما این مقدارها را از کاربر از طریق فرم گرفته ایم و در Textbox ها قرار دارند. میتوانید مستقیم تکست باکس ها را در قسمت مقادیر قرار دهید و یا از پارامترها استفاده کنید بعد پارامترها را با تکست باکس ها مقدار دهی کنید. پارامترها در واقع شبیه متغیر ها هستند که قبل از نامشان علامت @ (ات ساین) قرار میگیرد و بعد با مقادیری مثل آنچه درون تکست باکس هاست مقداری و جایگزین میشوند. استفاده از این شیوه در برنامه نویسی یعنی بکارگیری پارامتر خوانایی کدهای شما را خیلی میتواند بالا ببرد.

اگه با دستورات SQL میانه خوبی ندارید و یا بر آنها هنوز مسلط نیستید خود ویژال استودیو ابزارهایی را براحتی در اختیار توسعه دهندگان قرار داده مثه Query Builder که توسط آن میتوان براحتی به گوئری های که میخواهیم روی جدوال پایگاه داده ام بزنیم دست پیدا کنیم.

بعد از مقدار دهی پارامترها باید دستور درج (insert) را درون یک شی از نوع SqlCommand  قرار دارد با دستور ExecuteNonQuery اجرا کنیم و بهد کانکشن باز را ببنیدم. بعد از اینکه تمام تین کارها را انجام دادیم و عمل درج در جدول انجام شد میتوانیم یک عکس العمل نشان دهیم تا کاربر متوجه بشه که همه چیز درست کار کرده. مثلا میتوینم تکست باکس ها خالی کنیم و روی تکست باکس اول بریم تا برای درج بعدی آماده باشیم و یا یک پیام رو مثلا با دستور MessageBox.show به کاربر نشون بدیم.

در ویدئوی آموزشی این جلسه همه این موارد که گفته شد ر, قدم به قدم و به زبان ساده یاد میگیرم. در طی آموزش این جلسه نکات زیادی در مورد برنامه نویسی به زبان #C و همچنین استفاده از ابزارهای ویژوال استودیو مثه Query Builder و همچنین نحوه درج و دستورات SQL گفته شده است که شما رو به مشاهده این ویدیو دعوت میکنم.

 

بعد از اینکه تونستیم داده ها رو در جدول درج کنیم با بتونیم که خطاهایی که ممکن هست رخ بده رو مدیریت کنیم.

Real Time Web Analytics