آسایاد

نقطه شروع یادگیری

خانه / وبلاگ / محبوب ترین برنامه های ایرانی اندروید – گروه بازی ها

محبوب ترین برنامه های ایرانی اندروید – گروه بازی ها

این روزها بازار برنامه های اندرویدی داغ است. توسعه دهندگان اندرویدی اپلیکیشن های زیادی تولید کردند. اگه شما برنامه نویس موبایل هستید و یا به اپلیکیشن های موبایلی علاقه مند هستید و دوست دارید بدونید محبوب ترین و پرطرفدارترین برنامه های ایرانی اندروید در گروه بازی کدام هستند این مقاله میتونه برای شما بسیار مفید باشه چون ما سعی کردیم بطور دقیق محبوبیت ترین اپلیکیشن های بازی موبایلی ایرانی رو بررسی کنیم.

قبل از این در “بررسی درآمد برنامه نویسان ایرانی اندروید” یافتیم بعضی از توسعه دهندگان ایرانی اندروید تونسته اند بازار هدف خودشون رو بدرستی پیدا کنند و به درآمدهای میلیونی برسند. اما در مقابل خیلی از توسعه دهندگان اندرویدی با اینکه نرم افزارهای زیادی تولید کردند، هنوز نتونستند به درآمد برسند. این مقاله میتونه به شما کمک کنه تا به دید بازتری اپلیکیشن موبایلی تولید کنید.

 

متوسط تعداد دانلود برای هر اپلیکیشن در ایران و جهان

یکی از معیارهای فهمیدن میزان محبوبیت یک اپلیکیشن تعداد دفعات دانلود آن است. بر اساس آمارهای سایت فوربس (forbes) تعداد متوسط دانلود هر برنامه اندرویدی در جهان حدود۶۰ هزار است. این در حالی است که تعداد کاربران جهانی اندروید حدود ۹۰۰ میلیون و تعداد اپلیکیشن ها حدود ۱ میلیون است.

در ایران بیش از ۲۰ میلیون کاربر اندرویدی وجود دارد و آمار دقیقی از تعداد برنامه های ایرانی وجود ندارد. با بررسی های تیم آسایاد و توجه به آمار ها، تعداد متوسط دانلود هر اپلیکیشن ایرانی اندروید را  میتوان حدود ۱۳۰۰ مرتبه تخمین زد.

 

 

در ادامه مثال های واقعی از محبوب ترین برنامه های ایرانی اندروید با توجه به میزان دانلود و رضایت کاربران را خواهیم آورد پس با ما همره باشید:

نکته: تمامی ارقام واقعی بوده و از سایت رسمی کافه بازار و جشنواره نرم افزار موبایل استخراج شده است.

 

بررسی پرطرفدارترین اپلیکیشن های ایرانی اندروید گروه بازی

 

 

محبوب ترین برنامه های ایرانی اندروید در دسته بازی ها

بر اساس آمارهای سایت معتبر استاتیستا (statista) ، بازی ها پرمخاطب ترین و محبوب ترین گروه برنامه های موبایلی هستند. بیشترین تولید اپلیکیشن های موبایلی نیز در جهان مربوط به گروه بازی ها می شود. در ایران تعداد بازی های تولید شده برای موبایل نسبت به آمار جهانی خیلی پایین تر است. متاسفانه کیفیت اپلیکیشن های بازی ایرانی نیز در اکثر مواقع بسیار پایین است علت اش نیز به این خطر است توسعه دهندگان ایرانی در ابتدای راه هستند و نیاز به تجربه بیشتری دارند. اما میان اپلیکیشن هایی بازی ایرانی تولید شده برای اندروید، بعضی بازی هاجای خودشون را میان کاربران پیدا کرده اند و مورد استقبال خوبی قرار گرفته اند. در ادامه چندتا از محبوب ترین و پرمخاطب ترین بازی های ایرانی اندروید را بررسی میکنیم.

 

 

 

  • بازی موتوری

اپلیکیشن بازی موتوری پرمخاطب ترین برنامه اندرویدی ایرانی در گروه بازی ها است. این برنامه توسط گروه بازی سازی “گلیم گیمز” طراحی شده که سرپرست آن ابراهیم مسجدیان است. این برنامه بصورت رایگان با پرداخت درون برنامه ای در بازار عرضه شده و تا کنون بیش از ۱ میلیون دانلود شده است و ۹۳ درصد کاربران رای دهنده به آن رای مثبت داده اند و از این جهت نیز جز محبوب ترین اپلیکیشن ایرانی است.

بی شک ابراهیم و تیم گلیم گیمز یکی از موفق ترین بازی های موبایلی ایران را تولید کرده اند. بازی موتوری در عین سادگی بسیار جذاب طراحی شده و برای ما ایرانی ها جذابیت آن چند برابر نیز است. چون آدم را به حال و هوای تهران دهه شصت میبرد.

 

این بازی یک شاهکار در دنیای راکت بازی سازی موبایلی ایران محسوب می شود و آدم را به یاد محبوب ترین بازی دو بعدی دنیا یعنی انگری بردز می اندازد.

 

 

 

  • بازی آفتابه

شاید نتوان اپلیکیشن آفتابه را یک بازی تمام عیار دانست و بهتر بود آن را در گروه سرگرمی می آوردیم. اما قطعا یکی از خلاقانه ترین برنامه های موبایلی ایرانی که در عین سادگی بسیار سرگرم کننده نیز است همین برنامه آفتابه باشد. برنامه آفتابه توسط تیم جنگل طراحی شده است. این برنامه بصورت رایگان با پرداخت درون برنامه ای در بازار عرضه شده و تا کنون بیش از ۵۰۰ هزار بار دانلود شده است و بیش از ۹۰ درصد کاربران رای دهنده به آن رای مثبت داده اند.

برنامه آفتابه بسیار ساده و ایده اصلی آن خلاقانه است. شما توی این بازی ساده، یک عبارت تقریبا بی‌ربط را از روی عکس هر مرحله حدس می‌زنید. تصاویر خلاقانه و  گاها خنده دار هستند. علت محبوبیت این اپلیکیشن سادگی و ایده خلاقانه آن است که حس کنجکاوی کاربر را برمی انگیزد.

 

 

 

  • هشتمین حمله

اپلیکیشن بازی هشتمین حمله جز معدود بازی های تولیده ایرانی برای موبایل که واقعا حرفی برای گفتن دارد. با اینکه چند ماهی بیشتر از تولید بازی هشتمین حمله نمیگذرد اما مورد استقبال مخاطبان قرار گرفته و جز محبوب ترین بازی های ایرانی موبایل است. این بازی در استودیو بازی سازی پاپاتا تولید شده است. اپلیکیشن هشتمین حمله بصورت رایگان و با پرداخت درون برنامه ای در بازار عرضه شده. این اپلیکیشن تاکنون بیش از ۲۰۰ هزار بار از بازار دانلود شده و ۹۱ درصد رضایتمندی کاربران رو بدست آورده است.

تیم بازی سازی پاپاتا پیش از این نیز یک بازی به نام سبقت عرضه کرده اند هرچند این بازی نیز مورد استقبال کاربران زیادی قرار گرفت ما بسیار ضعیف تر از هشتمین حمله است . بازی هشتمین حمله یک بازی تیر اندازی می باشد. گرافیک خوب بازی هشتمین حمله باعث شده تا کاربران را راضی نگه دارد.

 

 

نتیجه گیری خیلی مهم

آنچه در بالا آمد تنها تعدادی از محبوب ترین بازی های اندرویدی است که توسط توسط توسعه دهندگان ایرانی تولید شده است. شاید کیفیت بازی های تولید شده خیلی پایین تر از سطح جهانی باشد اما همین بازی ها توانستند کاربران زیادی رو جذب کنند و جز پرمخاطب ترین برنامه های موبایلی باشند. ۱ میلیون کاربر ایرانی خیلی عدد بزرگی است، یعنی تقریبا ۵ درصد کل کاربران ایرانی. فرض کنید این برنامه ها بتوانند تنها ۱۰۰۰ تومان از هر کاربر درآمد کسب کنند، آنگاه درآمد آنها ۱ میلیارد تومان خواهد بود. بله تعجب نکنید ۱ میلیارد تومان، آن هم تنها از یک برنامه. پس تولید بازی برای موبایل نه تنها یک شغل معمولی نیست بلکه جز پردرامدترین مشاغل دنیا نیز هست. بازی های موبایلی همه جای دنیا جز پرمخاطب ترین گروه اپلیکیشن ها هستند.

اما فکر میکنید این افراد چجوری توانسته اند این برنامه ها را تولید کنند و این تعداد کاربر را جذب کنند و این چنین محبوب شوند؟ قطعا یک شبه نبوده، با تولید یک برنامه هم نبوده (یعنی این اولین برنامه ای نبوده که آنها تولید کرده اند). همه این تولید کنندگان از نقطه صفر شروع کرده اند. برنامه نویسی اندروید با علاقه یاد گرفته اند و با ساخت پروژه های مختلف مهارت خودشون رو بالا بردند. شاید شماهم به برنامه نویسی اندروید علاقه مند شده اید و دوست دارید شروع کنید پپیشنهاد میکنیم حتما «نقطه شروع یادگیری برنامه نویسی اندروید» را مطالعه کنید ما در آنجا شما را برای رسیدن به هدفتان کمک خواهیم نمود.

شاید هم شما خودتان یک برنامه نویس اندروید هستید ودنبال یک ایده ناب و همکاری برای تولید یک اپلیکیشن موبایل محبوب و پرمخاطب میگرید. پیشنهاد میکنیم حتما  صفحه همکاری با آسایاد رو مطالعه کنید. ما برای جوون های با استعدادی مث شما ایده های خیلی خوبی داریم و مایلیم با شما بیشتر آشنا بشیم.

 

از اینکه این مطلب را تا پایان خواندید از شما متشکرم و امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. نظر شما در مورد این برنامه ها چیه؟ اگه بازی محبوبی میشناسید به ما معرفی کنید.

Real Time Web Analytics